Перш ніж з'явитися на екрані, фільм проходить багато етапів виробництва: пітчинг ідеї, написання сценарію, зйомка та монтаж – і це лише основа!

Під час трьох рівнів воркшопів студенти TUMO проходять повний процес створення фільму та отримують навички усіх основних учасників кіновиробництва. Незалежно від того, чи є кінопроєкт документальним, повнометражним або короткометражкою, зйомки кіно – це майже завжди колективна справа. Саме тому ключовою навичкою для оволодіння цим мистецтвом є вміння співпрацювати в команді.

1

РІВЕНЬ

На цьому рівні студенти знайомляться з теорією кінематографу та виробництвом фільмів. Вони вивчають «мову» кіно, передивляючись і обговорюючи фільми, порівнюючи різних режисерів та авторів. Тінейджери дізнаються як працювати з камерою та як перекладати своє бачення на розкадровки. Вони використовують програму для роботи з відео Adobe Premiere, за допомогою якої монтують невеликі, самостійно відзняті сцени.

Успішно закінчивши рівень, студенти мають повне розуміння всього процесу кіновиробництва, володіють основами використання кіноапаратури і програмного забезпечення для монтажу. На першому рівні тумоніанці дійсно відкривають щось нове – вони звертають увагу на те, чого раніше ніколи не відчували. Тут вони починають розуміти, що саме можуть зробити і вже починають робити це.

2

РІВЕНЬ

Студенти на другому рівні розвивають розуміння ритму і темпу фільму. Працюючи в групах, вони тренуються знімати короткі сцени, використовуючи різні ракурсні плани. Вони знімають повноцінну сцену з діалогом за власним сценарієм і так знайомляться з техніками монтажу звуку і діалогів.

На цьому рівні тумоніанці мають не лише засвоїти роботу з камерою, режисуру і монтаж, а й отримати акторський досвід. При цьому на воркшопах можуть працювати разом студенти, яким 12 років, і яким 18. Це весело і допомагає їм вчитися одне у одного.

3

РІВЕНЬ

До цього моменту студенти накопичують великий досвід роботи в командах і пізнають витончене мистецтво співпраці.

На останньому рівні з кіновиробництва вони мають шанс попрацювати соло над втіленням власних кіноідей. Вивчаючи взаємодію між картинкою, звуком, музикою і ритмом, яка розкриває емоційний та змістовний потенціал фільму, студенти індивідуально працюють над короткометражним документальним фільмом, фокусуючись на цікавій їм темі. Цей етап значною мірою практичний і передбачає роботу на локації, вибір якої обмежується тільки уявою студентів.

Навіть якщо в майбутньому студенти виберуть професію, не пов'язану з кіноіндустрією, сформоване вміння гарно розповісти історію та відрізнити хороший фільм від слабкого стане важливою складовою їхньої освіченості.

Робота студентів з розвитку своїх режисерських здібностей не припиняється після проходження всіх трьох рівнів. TUMO Kyiv організовує проєктні лабораторії, де провідні фахівці з усього світу працюють з тумоніанцями для розвитку і вдосконалення їхніх професійних навичок.

роботи студентів

Як проходить навчання

Навчальні сесії
Це короткі, інтерактивні вправи, покликані надихати та формувати практичні навички. Протягом них студентів супроводжують коучі, дають поради, мотивують і допомагають просуватися вперед.

Це сотні активностей на вибір, більшість з яких необхідні для переходу студента на етап участі у воркшопах.
Воркшопи
Проводять фахівці з восьми навчальних напрямків TUMO Kyiv. Вони розраховані на студентів різного рівня знань, від початківців до просунутих, і завершуються індивідуальними або командними проєктами.

Кожен проєкт публікується у портфоліо студента і часом подається на конкурси та фестивалі, або розміщується на онлайн-платформах.
Проєктні лабораторії
Проводять гуру у сфері технологій та дизайну з усього світу. Більше 100 таких фахівців приїжджають до центрів TUMO щороку, щоб провести професійні воркшопи та попрацювати зі студентами TUMO над реальними проєктами.

Лабораторії можуть тривати від пари тижнів до кількох місяців.
TUMO path
Інноваційний додаток TUMO Path поєднує навчальні сесії, воркшопи та лабораторії в індивідуальний шлях навчання студента.

Шлях навчання – це графік, який постійно розвивається та ілюструє два чи більше років навчання. Він пропонує найкращий маршрут програмою TUMO для кожного студента і динамічно адаптується до його індивідуального темпу та вподобань. Просуваючись за графіком, завершуючи проекти та підіймаючись на новий рівень, студенти формують портфоліо своїх результатів, яке і стає їхнім живим дипломом.

ХОЧЕШ СТАТИ СТУДЕНТОМ TUMO?

Інші програми
У TUMO Kyiv ти паралельно навчаєшся не за одним, а за 3-ма напрямками на вибір!
Графічний дизайн
Графічний дизайн
Анімація
Анімація
Програмування
Програмування
3D-моделювання
3D-моделювання
Музичний продакшн
Розробка ігор
Робототехніка

Завітай на безкоштовне заняття

Познайомся з Центром креативних технологій TUMO Kyiv особисто і випробуй один із навчальних напрямків!
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?
Дізнайся більше у нашого чат-бота!
І стеж за нами в соціальних мережах: